W dzisiejszych czasach wybór puzzli jest ogromny, także bez względu na upodobania czy wiek dziecka, znajdziemy takie, które będą mu odpowiadać. Puzzle to dobra zabawa dla dzieci i dla dorosłych. Jakie wybrać? Gdzie je kupić i czym kierować się podczas takich zakupów?

Puzzle, a wiek dziecka

Kupując puzzle, trzeba dopasować je przede wszystkim do wieku dziecka. Obecnie nie powinniśmy mieć z tym żadnych problemów, ponieważ na opakowaniach zabawek są oznaczenia i nimi warto się sugerować. Młodsze dzieci nie poradzą sobie z układankami złożonymi z wielu elementów, dlatego najlepiej wybierać układanki piankowe albo pluszowe. Nie ma sensu kupować puzzli o większym stopniu trudności, ponieważ maluch nie będzie chciał ich układać, taka zabawka może być dla niego frustrująca. Dla maluszków puzzle piankowe i podłogowe będą najlepsze.

Materiał wykonania puzzli

Dla maluchów warto kupić puzzle piankowe, dla większych pociech drewniane albo tekturowe.  Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko, trzeba mieć na uwadze to, że w pewnym wieku maluch zaczyna poznawać świat przez zmysły na przykład smak, tak więc układanka tekturowa może nie wytrzymać gryzienia czy ssania. Gdzie kupić dobrej jakości układanki? Wybierajmy sprawdzonych producentów i renomowane sklepy stacjonarne bądź internetowe. Puzzle kupisz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl oraz  stacjonarnie w Świat Zabawek – odwiedź najbliższy sklep, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.