Gry planszowe to doskonały sposób na budowanie dobrych relacji i to nie tylko z rodziną, co więcej w ten sposób można się zrelaksować i odciąć od codzienności. Warto grać w planszówki z dziećmi, to dobry sposób, aby wesprzeć ich w rozwoju i nauczyć nowych rzeczy. To świetne doświadczenie społeczne, które nie tylko budzi emocje, ale ćwiczy mózg.

Planszówki dla dzieci

Gry planszowe cieszą się bardzo dużą popularnością i trudno zaprzeczyć temu, że są świetną formą rozrywki. Oprócz tego mimochodem dzieci uczą się dzięki nim wielu nowych rzeczy, my dorośli również możemy dowiedzieć się wielu rzeczy o naszych pociechach. Gry rodzinne to nie tylko forma zabawy, ale także sposób na uczenie się panowania nad emocjami. Warto wybierać takie, w które będzie mogła grać cała rodzina. Oczywiście poziom trudności gry musi być dopasowany do wieku i umiejętności dziecka. Gry logiczne  będą odpowiednie dla starszych pociech, dobrze sprawdza się także strategie.

Gry planszowe są dobre dla mózgu

Gry planszowe to doskonałe ćwiczenie dla mózgu, co zostało potwierdzone przez badania naukowe. Systematyczne granie w planszówki pozytywnie wpływa na zdolność uczenia się i zapamiętywania. Gry edukacyjne pomagają trenować mózg w logicznym myśleniu. Nie od dziś wiadomo, że granie w gry planszowe bardzo pozytywnie wpływa na pracę mózgu, dlatego bez wątpienia warto zachęcać dzieci do takiej aktywności.