Wśród hulajnóg napędzanych siłą mięśni ludzkiego ciała znajdziemy całą gamę produktów, które nie tylko będą kształtowały pozytywne nawyki zdrowotne ale również pomogą zapoznać się z zasadami poruszania się wśród innych użytkowników dróg i chodników.

Hulajnoga tradycyjna składa się z wąskiej, płaskiej platformy, która na obu końcach ma dwa lub trzy niewielkie kółka. Nad przednim kołem znajdziemy także kierownicę, którą – dzięki połączeniu z przednim kołem – możemy sterować hulajnogą.

Klasyczne hulajnogi wymagają użycia siły nóg, a część modeli wymaga od nas odpowiedniego utrzymania równowagi – szczególnie wymagające w tej kwestii są hulajnogi dwukołowe. Hulajnoga dwukołowa to dobry wybór dla miłośników umiarkowanego wysiłku i chcących by taki sprzęt usprawnił ich kondycję fizyczną. Hulajnogi trójkołowe są nieco mniej wymagające biorąc pod uwagę trening wytrzymałości, są więc dobrym wyborem dla rozpoczynających swoją przygodę z tym typem jednośladu.

Producenci tradycyjnych hulajnóg prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na uprzyjemnienie jazdy – po części za przyczyną wciąż zwiększających się wymagań klientów, a po części ze względu na pojawienie się młodszych braci – hulajnóg elektrycznych, które zdecydowanie wtargnęły na rynek jednośladów i niemal natychmiast zyskały spore grono miłośników.

W sprzedaży dostępne są hulajnogi tradycyjne, które mają kolorowe, ledowe  podświetlenie kół, hulajnogi z muzyką, hulajnogi dla najmłodszych z koszykiem umocowanym do kierownicy i szarfami, a także hulajnogi stylizowane na vitage. Zdecydowanym sprzymierzeńcem hulajnóg tradycyjnych jest cena: przede wszystkim ze względu na brak silnika. Dodatkowym atutem wszystkich hulajnóg jest możliwość złożenia – łatwiej jest je przewozić w środkach transportu publicznego.
Hulajnogi zakupisz w jednym ze sklepów dla dzieci Świat Zabawek lub w zabawkitotu.pl – internetowy sklep z zabawkami dla dzieci