Hulajnogi od dawna fascynują młodzież i skłaniają producentów do bardziej szczegółowego zwrócenia uwagi na detale, funkcje i design. Nawet ustawodawcy starają się wyjść naprzeciw potrzebom starszych i młodszych użytkowników i proponują stosowne zmiany w prawie. Miałyby one uregulować używanie hulajnóg elektrycznych na chodnikach i drogach.

Hulajnogi elektroniczne jak i tradycyjne są dobrym i skutecznym środkiem transportu. Każdy z użytkowników chwali sobie zwrotność, możliwość szybszego przemieszczania się niż piechotą i stosunkowo niewielkie zużycie energii na wprawienie hulajnogi w ruch. Zabawa na świeżym powietrzu, jakkolwiek by nie była ograniczona, będzie ciekawa i przyjemna z użyciem hulajnogi.

Cechy jakie pomaga wykształcić i rozwinąć
w dziecku i nastolatku hulajnoga:

  • Wzmacnia poczucie równowagi i pomaga kształtować umiejętności panowania nad ruchami ciała;
  • Poprawia koncentrację i kształtuje umiejętności skupienia się;
  • Rozwija siłę mięśni – nóg, pleców i brzucha;
  • Pomaga zrozumieć zasady nabierania pędu, metody hamowania, a przede wszystkim uczy podstawowych zachowań i postaw na drodze i w ruchu;
  • Ćwiczy refleks – sprawność kierowania, hamowania, szacowania odległości i reagowania na zmiany w otoczeniu;
  • Poprawia kondycję i koordynację dziecka;
  • Ułatwia późniejszą jazdę na rowerze.

Temperatura na dworze skłania do zwiększenia aktywności na świeżym powietrzu. Producenci prześcigają się w designie i nowych modelach, by jak najlepiej dopasować produkty do wciąż rosnących wymagań konsumentów i użytkowników. Możliwość wyboru jak najbardziej dopasowanej, spersonalizowanej hulajnogi jest dla klientów niezwykle ważną funkcją.

Hulajnogi dziecięce, młodzieżowe oraz egzemplarze dla dorosłych cieszą się większą popularnością ze względu również na chęć stosowania się do bardziej aktywnego i zdrowego trybu życia. Hulajnoga pozwala nie tylko ograniczyć emisję spalin ale również wprawia nas w pozytywny nastrój i pozwala na aktywną podróż do pracy  i szkoły.