Klocki konstrukcyjne dla dzieci to tak naprawdę kategoria – rzeka. Wydaje nam się, że znamy je wszystkie i przy okazji wiemy o nich wszystko. Na rynku pojawiają się jednak coraz nowsze modele, które nie tylko potrafią zająć czas dziecka, ale również posłużyć, jako narzędzie edukacyjne. Klocki LEGO Duplo dla najmłodszych, wiele zestawów klocków LEGO dla dzieci i dorosłych. Najpopularniejsze serie klocków konstrukcyjnych wywodzą się właśnie spod szyldu LEGO. Jakie są alternatywy dla, bądź co bądź, jednych z najdroższych zabawek w sklepach? Przeszukaliśmy kilka miejsc w poszukiwaniu idealnego rozwiązania, które zastaniemy w nieco niższych cenach, przy okazji nie tracąc na ich jakości.

Klocki konstrukcyjne – rodzaje

Klocki konstrukcyjne dla dzieci należy dobierać zgodnie z ich umiejętnościami i zainteresowaniami, ale również zwracać uwagę na ich potrzeby. Jest to jedna z najbardziej rozwijających zabaw, o ile odpowiednio dobierzemy zestawy, które będą służyć i rozwijać nasze dziecko przez krótszy, bądź dłuższy czas. Budowanie, kreowanie i stwarzanie nowych budowli, czy pojazdów z rozsypanych na dywanie elementów, rozwija u dziecka wyobraźnię przestrzenną, uczy planowania, a także rozwija umiejętności motoryczne. Ważnym elementem całej „układanki” jest coś z pozoru błahego, czyli instrukcja. Jest to swego rodzaju wprowadzenie do zabawy, które będzie towarzyszyło naszemu dziecku przez cały proces układania. Przed zakupem upewnij się, że do pudełka dołączono instrukcję. Jeśli opakowanie jest skompletowane w stu procentach, czas zabrać się za zakupy.

O klockach LEGO wspominaliśmy już wiele razy. Jest to najbardziej znana marka klocków konstrukcyjnych dla dzieci, która przez lata wyrobiła sobie niepodważalną pozycję. Na jakie zestawy zwrócić uwagę poza nimi? Wbrew pozorom, najlepsze pomysły, to proste pomysły. Polecamy więc klasyczne klocki konstrukcyjne pakowane w workach. Im więcej klocków w worku, tym lepiej. Dziecko będzie mogło zbudować wymarzoną budowlę, a my, jako rodzice, mu w tym pomóc. Innym rozwiązaniem, niemniej odpowiednim, są klocki konstrukcyjne Askato. Występują w wielu rodzajach i zwłaszcza dzieci powyżej 3. roku życia będą miały wiele radości, układając krzesło jedno na drugim, bądź patyczki-słomki. Wybór klocków w otaczającym nas, wielkim Świecie Zabawek może przyprawić o ból głowy. Asortymentu jest coraz więcej, jednak trzeba przyznać, że również coraz lepszej jakości. Teraz tylko należy odpowiednio wybrać produkt i nie martwić się o rozwój naszej pociechy.