Układanie puzzli to świetna zabawa dla całej rodziny,  to rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W zasadzie to jedna z niewielu zabaw, które cieszą się tak dużą popularnością i to na całym świecie. Obecnie można znaleźć puzzle zarówno dla małych dzieci, jak i dla starszaków czy dorosłych. Wybór jest ogromny!

Jakie puzzle dla dziecka kupić?

Dużo zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Malucha na pewno zainteresują puzzle piankowe, podłogowe czy drewniane,  można wybrać  puzzle z ulubionymi motywami z bajek, dzięki temu dziecko chętniej będzie je układać. Starszym dzieciom warto kupić puzzle składające się z kilkunastu elementów, takie będą rozwijać wyobraźnię, nauczą je wytrwałości,  działania według planu, logicznego myślenia, co więcej potrafią wyciszyć. Puzzle uważane są za cichą zabawę, w tym czasie dziecko skupia swoją uwagę na łamigłówce, co je uspokaja.

Piankowe, pluszowe czy drewniane

Puzzle piankowe to doskonałe rozwiązane dla niemowlaków, dzieci do 1 roku życia. Poszczególne elementy są dużych rozmiarów, przybierają zazwyczaj postać maty. To dobra zabawa na start, jeżeli dziecko już samodzielnie siedzi. Drugą propozycją się puzzle pluszowe, takie warto kupić dziecku po 10 miesiącu życia,  dobrze jak są uszyte z szeleszczącego materiału, co budzi większe zainteresowanie naszej pociechy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są puzzle drewniane, po pierwsze dlatego, że są ekologiczne, po drugie są po prostu trwałe.

Puzzle kupisz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl a także stacjonarnie w Świat Zabawek – odwiedź najbliższy sklep, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.