Puzzle to bez wątpienia jedna z ciekawszych i pożyteczniejszych zabawek. Dzięki nim dziecko może rozwijać pamięć, kreatywność, ćwiczyć koncentrację. Puzzle warto układać w każdym wieku, to dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jakie wybrać dla 3-latka?

Puzzle dla najmłodszych

Puzzle dla najmłodszych powinny składać się z dużych elementów i prostych obrazków. Takie układanki zazwyczaj są bardzo kolorowe, dobrze sprawdzą się puzzle piankowe, drewniane, najlepiej o różnych kształtach i specjalnych uchwytach, które ułatwiają zabawę. Dla nieco starszych dzieci na przykład 30 latków dobrym rozwiązaniem będą puzzle edukacyjne na przykład kształty, literki, wzory, kolory, puzzle z ulubionymi motywami z bajek. Trzylatek może układać puzzle składające się z 30 elementów, taka łamigłówka na pewno nie sprawi mi żadnych kłopotów, przy czym oczywiście musi być dopasowana do umiejętności dziecka. Oczywiście nie każdy maluch od razu będzie zainteresowany taką zabawą, ale warto być cierpliwym.

Puzzle drewniane

Najlepszych rozwiązaniem będą puzzle wykonane z drewna, gdyż są ekologiczne, ale równocześnie trwałe, także na pewno posłużą przez lata. Decydując się na puzzle tematyczne, można pomóc maluchowi rozwijać umiejętności na przykład liczyć, poznawać litery czy kolory. Co ciekawe, naukowcy potwierdzają, że regularne układanie puzzli przez dzieci pomaga im w szybszym nauczeniu się czytać.  Puzzle znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl oraz w sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – odwiedź najbliższy, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.