Jedne transformują się z wersji samochodu. Drugie posiadają funkcje edukacyjne. Jeszcze inne mogą zostać przyjacielem dziecka i powtarzać jego ruchy. Roboty edukacyjne dla dzieci, bo o nich mowa, posiadają coraz więcej funkcji, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Wiele z nich łączy w sobie wyżej wymienione zalety i poprzez edukację mogą zarówno stać się pierwszymi nauczycielami naszych dzieci, jak i bawić ich i stać się dobrymi przyjaciółmi. W ogromie modeli robotów edukacyjnych dla dzieci czasami trudno odnaleźć ten, który okaże się idealny. Jakiego robota więc wybrać, by nasze dziecko było zadowolone pod każdym względem z nowej zabawki? Jak sprawdzić, czy dany robot spełni również nasze oczekiwania? O tym wszystkim piszemy właśnie dziś.

Roboty edukacyjne – najciekawsze modele

Większość marek zajmujących się zabawkami, ma w swojej ofercie roboty dla dzieci. Jedne są rozbudowane nieco bardziej, inne opierają się jedynie na poruszaniu rękami i wydawaniu przeróżnych odgłosów. Są też takie, które jedynie świecą. Nasz zbiór najciekawszych robotów edukacyjnych dla dzieci zawiera jednak te, które pomogą dziecku w ich rozwoju.

Pierwszym z nich jest prawdziwy hit sprzedażowy, który pojawił się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Dante wprowadziło do sprzedaży Robota Emiglio, z szeregiem funkcji edukacyjnych dla dzieci. Towarzysz zabawy posiada funkcję poruszania się za pomocą pilota, ale także mowy, ruchu twarzy i oczy oraz wyrażania emocji – smutku, radości czy senności.

Drugim robotem wartym uwagi jest cała kolekcja zabawek Pet Bits. Z niewielkimi robocikami nasze dziecko będzie w stanie nauczyć się podstaw kodowania, a także poznać zwierzęta przypisane do każdego z modeli. W serii Pet Bits znajduje się panda, królik czy chociażby kotek. Każdy znajdzie więc model idealnie pasujący do osobowości i wymagań stawianych przez nasze dzieci.

Clementoni, zaraz po sukcesie serii Pet Bits, stworzyło również większego robota, który na edukacji dzieci zna się jak mało kto. Mówiący Cyber Robot idealnie sprawdzi się wśród dzieci, które już zaczęły naukę w szkole podstawowej. Cyber Robota należy samodzielnie złożyć, by później cieszyć się z jego siedmiu funkcji. Robot jest wspomagany aplikacją na smartfona, więc każdy użytkownik będzie miał możliwość wspólnej zabawy także z rodzicami.

Trzy przedstawione powyżej roboty to obecnie najlepsze z możliwych modeli, które pomogą w rozwoju naszych dzieci. Roboty edukacyjne dla dzieci mogą okazać się ich najlepszą przepustką do wzrostu intelektualnego i w oparciu o pozostałe zabawki możemy tylko podziwiać, jak szybko nasze dzieci zyskują na zabawie.