Puzzle to bardzo popularna zabawka i nie można się temu dziwić. Po pierwsze układanki rozwijają, po drugie jest to świetna zabawa dla osób praktycznie w każdym wieku. Jakie puzzle wybrać dla 3-latka?

Zabawki muszą być dopasowane do umiejętności dziecka oraz do jego wieku. Pamiętajmy, że 3-letnie dziecko nie ma jeszcze wystarczająco rozwiniętej wyobraźni przestrzennej, dlatego nie ułoży skomplikowanych łamigłówek złożonych z wielu elementów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup puzzli z odpowiednim oznaczeniem wiekowym.  Dobrym rozwiązaniem mogą być układanki piankowe, gdyż są nieco większe od modeli tradycyjnych, poza tym są miękkie w dotyku. Dobrze sprawdzą się puzzle tematyczne na przykład literki, kolory, kształty, albo postacie z ulubionych bajek. Dla małych dzieci warto wybierać puzzle dużych rozmiarów, które będą składały się dosłownie z kilku elementów.

Czym kierować się podczas zakupów?

Nie chodzi wyłącznie o motyw na puzzlach, czy rodzaj materiału, ale także o jego jakość. Układanki muszą być wykonane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia dziecka. Nie warto wybierać zabawek, które już na pierwszy rzut oka pozostawiają wiele do życzenia. Najlepiej robić takie zakupy w renomowanych sklepach. Puzzle  znajdziesz w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl oraz w sklepach  stacjonarnych w Świat Zabawek – sprawdź sklep, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.