W czasach, kiedy wszystkie produkty ekologiczne są na wagę złota, również zabawki eko zyskały swoich zwolenników. Rodzice, chcąc dbać o swoje pociechy, dużo chętniej wybierają zabawki drewniane, niż chociażby te plastikowe. Trend ten powstał stosunkowo niedawno, jednak z każdym dniem zyskuje na wartości. W czym zabawki drewniane są lepsze od pozostałych? Dlaczego warto postawić właśnie na taki surowiec, kupując zabawki naszym dzieciom? Te i wiele innych wątpliwości postaramy się rozwiać właśnie dziś.

Zabawki drewniane – jakie kupić?

Cofając się o kilka lat, możemy przypomnieć sobie kolejki górskie, które bawiły pokolenia. Większość z nich wykonano właśnie z drewna. Te najbardziej cenione modele do dziś tworzy się z tego surowca i bez względu na wiek użytkowników, wciąż chętnie używane. Seria Brio World od Ravensburger jest najbardziej rozpoznawalną marką produkującą kolejki górskie dla dzieci. Ich konstrukcja jest na tyle dobrze zrobiona, że swoje kolekcje mają również dorośli, którzy licznie chwalą się swoimi kolekcjami w mediach społecznościowych. Kolejne drewniane zabawki, które zasługują na chwilę uwagi to puzzle drewniane od Trefla. Na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak zainteresowanie tym produktem było na tyle duże, że producenci postanowili stworzyć kolejne wzory. W ostatnim czasie są to puzzle, które mają jeszcze więcej fanów nawet od wyżej wspomnianych kolejek. Strzał w dziesiątkę, który pokochają wszyscy – od najmłodszych, przez rodziców, na dziadkach kończąc.

W ofercie sklepów z zabawkami znajdują się również drewniane zabawki, które znane są już od wielu lat. Chodzi tu oczywiście o klasyczne klocki, które podbijają dziecięcy świat zarówno w wielu kolorach, jak i klasycznie, w naturalnym kolorze drewna. Na uwagę zasługują również miniaturki przedmiotów codziennie używanych przez rodziców. Z drewna są zrobione mini-kuchenki, ale także małe domki dla lalek czyli wszystko to, dzięki czemu dzieci wcielą się w role rodziców. Drewniane zabawki dla dzieci występują w tak wielu rodzajach, że z pewnością każde dziecko znajdzie swoją ulubioną. Dodając do tego dbałość o środowisko mamy same zalety. Przełożą się one nie tylko na zabawę, ale również pomoc wszystkiemu, co nas otacza.