Zastanawiasz się nad tym, jakie zabawki edukacyjne kupić swojemu dziecku? Kup mu puzzle! Puzzle to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu całą rodziną, układają je dorośli, jak i dzieci. Oprócz tego, że jest to dobra zabawa, puzzle mogą przyczynić się do lepszego rozwoju dziecka. Jak to możliwe?

Puzzle rozwijają kreatywność

Układając łamigłówki dziecko rozwija dowolność logicznego myślenia, kreatywność, uczy się również cierpliwości. Takie cechy, z pewnością przydadzą mu się w dorosłym życiu. Puzzlami mogą bawić się nawet niemowlęta, w tym wypadku najczęściej przybierają postać dużych elementów wykonanych z pianki lub pluszu. Dużą popularnością cieszą się puzzle piankowe, zazwyczaj składają się one z kilkunastu elementów. Można wybierać również spośród puzzli drewnianych na przykład z ulubionymi motywami z bajek naszej pociechy. Ważne jest to, żeby dopasować je do wieku oraz umiejętności dziecka.

Wyciszają

Oprócz tego, że puzzle uczą dzieci cierpliwości, rozbudzają wyobraźnię, kreatywność, pozytywie wpływają na rozwój mózgu, to potrafią wyciszyć nadpobudliwego malucha. Układając poszczególne elementy dziecko się skupia na wykonaniu zadania, to dlatego puzzle często nawyzywa się cichą zabawą.  Jakie puzzle wybrać? Po pierwsze zabawka musi być dopasowana do wieku pociechy, po drugie musi być wykonana z dobrych, bezpiecznych materiałów. Puzzle powinny mieć odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Puzzle znajdziesz w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl a także  stacjonarnie w Świat Zabawek – odwiedź najbliższy sklep, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.