Puzzle to jedna z popularniejszych zabawek dla dzieci. Układają je wszyscy bez względu na wiek, co więcej są dostępne w wielu odsłonach. Dlaczego warto układać puzzle? Jak takie zabawy wpływają na rozwój dzieci?

Wspólna zabawa

Puzzle można kupić dla dziecka w każdy wieku, dostępne są modele przeznaczone dla niemowlaków, w tym wypadku są to układanki piankowe albo pluszowe, jest też duży wybór puzzli dla starszaków na przykład tematycznych czy z ulubionym motywem z bajki. Ważne jest to, żeby zabawki dopasować do wieku oraz umiejętności dziecka. To dobre rozwiązanie, bo można miło spędzić czas z całą rodziną, dzięki temu pielęgnujemy więzi i pozwalamy dziecku rozwijać umiejętności. Układanie puzzli rozwija kreatywność, poprawia pamięć i koncentrację, wpływa pozytywnie na samopoczucie, rozwija zdolność logicznego myślenia. To oczywiście nie wszystkie korzyści płynące z rozwiązywania łamigłówek.

Jakie puzzle dla dziecka kupić?

Wiadomo, że zabawki muszą być dopasowane do wieku dziecka, to jest ważne. Nie mogą być za łatwe, bo maluch będzie się nudził, w kolei jak układanka będzie trudna, może się sfrustrować i zniechęcić. Puzzle mogą być piankowe, drewniane, pluszowe, wykonane z tektury. Dla małych dzieci dobrze sprawdzą się takie z niewielką ilością elementów, które są większych rozmiarów. Starsze dzieci na pewno ucieszą się z puzzli drewnianych, które są ekologiczne i trwałe. Oczywiście jakość puzzli ma znaczenie. Puzzle  znajdziesz między innymi w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl oraz w wielu sklepach stacjonarnych w Świat Zabawek –  kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje. Wybierajmy zabawki posiadające atesty bezpieczeństwa, które są wykonane solidnie z wysokiej jakości materiałów.